1. Laborator clinic de analize medicale al SCJUS

Adresa : Bd. Corneliu Copusu Nr. 2-4, Cod 550245,

Tel: 0269215050 / 430 – numar de telefon pentru informatii si programari,

Fax: 0269243922

Mail: laborator.analize@scjus.ro

  1. Orar: Luni -Vineri : 7.00-15.00

       7.15-11.00 recoltari probe biologice in ambulatoriu

      11.00-15.00 eliberarea rezultatelor

3.    Laboratorul este acreditat conform standardului SR EN ISO 15189: 2013

Laboratorul este organizat astfel:

Compartiment  Biochimie

Compartiment  Hematologie

Compartiment  Imunologie-Virusologie

Compartiment  Microbiologie (Bacteriologie, Parazitologie, Micologie, Serologie)

Compartiment  Urgenta ( permanent)

LISTA PERSONAL

  1. OLTEANU ARIELA LIGIA- Sef sectie , Med.pr.med de laborator, doctor in medicina
  2. De BENETIDIS MONICA- Med.pr.med de laborator
  3. DRAGHILA LIVIA- Med.pr.med de laborator
  4. DRAGOMIR ANA-MARIA- Med.sp.med de laborator
  5. ELEFTERESCU MARIOARA- Med.pr.med de laborator
  6. ERCUTA VLAD- Med.pr.med de laborator
  7. ILOVAN LIANA RODICA- Med.pr.med de laborator
  8. MOCANU LILIANA CORINA- Med.pr.med de laborator, doctor in medicina
  9. OLTEANU CIPRIAN ION- Med.pr.med de laborator
  10. POPA CRINA- Med.pr.med de laborator
  11. POPESCU ADRIANA- Med.sp.med de laborator
  12. SARKISIAN DIDA RALUCA- Med.pr.med de laborator
  13. TOADER DIANA- Med.sp.med de laborator
  14. AVACARITEI LACRAMIOARA- Chimist medical principal
  15. GROSS GABRIELA- Manager Calitate, Chimist medical principal
  16. OANCEA MIOARA- Biolog medical specialist
  17. OLARU VALERIA- Biolog
  18. POPITA BEATRICE DIANA- Biolog
  19. ROSALIM MINODORA- Biolog medical specialist
  20. ROTARIU ANCA-ELENA -Biolog medical specialist
  21. SCHIAU DANIELA GEANINA- Chimist medical specialist
  22. STANCULESCU ANAMARIA- Biolog medical principal
  23. ACHIM GABRIELA- As.lab.princ.
  24. ALBU ANDREEA- As.medical generalist
  25. ANGHEL CRISTINA- As.lab.princ.
  26. BADITASCU MARIANA- As.medical generalist
  27. BOGATEAN MONICA- As.lab. princ.
  28.  BURJA LUMINITA- As.lab.princ.
  29. DRAGOSTE LOREDANA- As.lab.princ.
  30. DINU EMILIA EMANUELA- As.lab.
  31. DUMITRU ALEXANDRA VERONICA- As.medical generalist
  32. FUSOIU IULIA IOANA- As.lab.princ.
  33. GANDILA GABRIELA- As.lab.princ.
  34. IONESCU GEORGETA- As.lab.princ.
  35. LUPU SONIA- As.lab.princ.
  36. MATEI ANA DIANA- As.lab.princ.
  37. MIHAI ANDRA PETRONELA- As.lab.SS princ.- Asistent sef
  38. MINEA OLIMPIA- As.lab.princ.
  39. MOLDOVAN CRISTINA- As.lab.princ.
  40. MORAR VIORICA IONELA- As. medical generalist
  41. MORARU ANISOARA- As.lab.princ.SS
  42. MUNTEAN CARMEN SANDA- As.lab.princ.
  43. MUTIU ANA- As.lab.princ.
  44. NEGRUTA ILIE- As.lab.princ.
  45. OGOREANU FLORIANA CASSIANA- As. laborator
  46. PETRASCU DORINA- As.lab.princ.
  47. PUSCAS AURORA TAMARA- As.lab.princ.
  48. SAS ANA MARIA- As.laborator
  49. SARSAMA DRAGOMIR VIORICA- As.lab.princ.
  50. SOROCEANU FLORINA- As.lab.princ.
  51. STURZU IOANA- As.lab.princ.
  52. SURDU MIHAELA- As.laborator
  53. TIRU ELENA LOREDANA- – As.laborator
  54. TRIFAN SONIA- As.lab.princ.
  55. VLADU LIVIA- As.lab.princ.
  56. ZAMFIR CRISTINA- As.lab.princ.


Dotare tehnica
 :

Nr. crt. Nume echipament
COMPARTIMENT BIOCHIMIE
1. ARHITECT PlusC8000si C4000
2. COBAS 6000/c 501
3. AVL 9180
4. HYDRASYS 2 SCAN SEBIA
5. LAB U MAT 2+Urised
6. LABUREADER PLUS
7. URYSIS 1100
COMPARTIMENT HEMATOLOGIE-COAGULARE
1. SYSMEX CS-2500i
2. SYSMEX CS-2000i
3. SYSMEX XS-1000i
4. SYSMEX XT-4000
5. SYSMEX XT-2000
6. BD Sedi-40
7. CYTOMICS FC 500 COULTER
COMPARTIMENT IMUNOLOGIE-VIRUSOLOGIE
1. COBAS e 411
2. CENTAUR XPT
3. IMMULITE 1000
4. iFlash 1800
COMPARTIMENT MICROBIOLOGIE
1. Bactec 9050/FX 40 BECTON DIKINSON
2. VITEK 2 COMPACT
3. PREVICOLOR
COMPARTIMENT BIOLOGIE MOLECULARA
1. CFX 96
2. NeuMoDx
3. KingFisher Duo Prime
4. QuantStudio
5. Gene XPert


Instructiuni pentru autorecoltare

Tarife Laborator Analize Medicale

FISA DE EVALUARE A SATISFACTIEI CERINTELOR PACIENTILOR